תפריט

סדרת מוצרי טיפול וטיפוח

אולי זה יכול לעניין אתכם

ד"ר שלום שאלתיאל השתלת שיער בישראל

השתלות שיער הן הפתרון למילוי קרחות

השתלות שיער הן הפתרון למילוי קרחות: כיצד ניתן לעצור נשירה בעתיד?

כשמטפלים בשיער חסר, יש שתי שאלות שעומדות על הפרק: כיצד ממלאים את הקרחות וכיצד מונעים נשירה בעתיד? חשוב לומר כבר מעכשיו כי השתלות שיער אינן מונעות נשירה. יחד עם זאת, צוותי המטפלים ערים לתופעה ומספקים טיפול ראשוני בגורמי גדילה, שמטרתו היא לדכות את הורמון ההתקרחות DHT. תמורה זו אינה יכולה להיות מיושמת בטיפול אחד, אלא על ידי פרוצדורה של כמה מהם מדי 2-4 חודשים. הפרוצדורה כוללת עירוי דם לאזורים המועדים לנשירה, בתוספת מזותרפיה (תרופות לדיכוי DHT).

מילוי קרחות באמצעות השתלות שיער

הפתרון עבור מילוי קרחות הוא השתלת שיער.
ישנם כמה השתלות שיער אשר מתומחרים במחיר נפרד, בהתאם לכמות הזקיקים הנדרש לתרומה. הסוג הראשון נקרא FUE והוא נחשב לזול ביותר מבין השיטות. עלותו הממוצעת היא 10,000 ₪ עבור עד 5,000 זקיקים. המחיר כולל הלנה במלון פאר בטורקיה. סוג טיפול זה הנו ידני. גם הוצאת הזקיקים, גם פתיחת הערוצים בקרחות וגם ביצוע ההשתלה נעשים כולם דרך היד, זקיק אחר זקיק באלפים. על אף מחירו הנמוך והסיזיפיות הרבה שנדרשת להשלמתו מצד הרופאים, הייעוד הוא למחוסרים הקשים, אלה שמסתובבים עם מפרצי ענק וקרחת אחורית. לעומת זאת, בשיטת DHI רק התרומה של הזקיקים נעשית ידנית. יתר הפרוצדורות, פתיחת הערוצים והשתלת הזקיקים שנאספו לתרומה, נעשות באמצעות מכשיר אוטומציה שגם פותח וגם משתיל. עלות טיפול זה נחשבת יקרה יותר מ- FUE וכרוכה במחיר ממוצע של 12,000 ₪ עבור 5,000 זקיקים. המחיר כולל הלנה במלון פאר בטורקיה. שיטה זו מיועדת לבעלי שיער כמעט שלם עם נסיגה קלה של החלק הקדמי, או במילים אחרות – לפתרון "אפקט המצח הגדל".

לאחר טיפול השתלת שיער – כך מתנהלים

כפי שנוכחתם לראות, מדובר בטיפולים זולים להפליא בהשוואה למה שהיה נהוג לשלם לפני מספר שנים. ברם, הטיפול לא רק יותר זול אלה גם יותר קל, גם בהיבט ההחלמה מהתהליך. בעוד השתלות שיער בעבר היו כרוכות בתפירת רקמות עור ובריפוי כאבי ראש עזים שנמשכו מספר שבועות, כאן אין בכלל כאבים בראש. מתעוררים עם קריש יבש לחלוטין בצבע אדום. מי שבחר לתרום דרך הצוואר יתעורר עם חתכים שטוחים שימנעו ממנו להתגלח מספר שבועות אך לא יכאבו וייעלמו בתוך זמן קצר, בין היתר על ידי שימוש בתכשיר ייעודי שיינתן במרפאה לעיסוי המקום. אין לטייל בכלל בשמש, אלא עם מטרייה בשבועיים הראשונים ועם כובע בחודש הראשון. יש להימנע, בימי שהותכם בטורקיה, מעישון, סקס ושתיית קפה וקפאין בכלל.

חזרתם לישראל – כך תטפלו במניעת נשירה עתידית

לאחר גמר השתלות שיער, ושהיה שגרתית בישראל, יש להירשם לסדנאות טיפול בגורמי גדילה. נכון להיום, הסדנא המתקדמת ביותר בישראל נקראת IPRF. בשונה מ- PRP, שמוצעת בדרך כלל ברחבי הארץ, המטפל משתמש בתרומת דם, כלומר 2-3 מבחנות בגודל סטנדרטי, ולא במבחנה בודדת כמו ב- PRP. לאחר מתן הדם לאזורים המועדים להתקרחות ייקבעו טיפולים תרופתיים למקומות אלו. מטרת התרופות הללו היא לדכות האת הורמון ההתקרחות DHT ולעודד צמיחת שיער.

פינת המומחים

אולי זה יכול להענין אתכם

טיפים 

טופיק לשיער דליל, אבקת טופיק מדמה שיער מלא יותר, זה לא השתלת שיער אך בהחלט משפר את המראה עד לחפיפה הבאה

לכל שאלה אתם מוזמנים להשאיר פרטים

דיאטה מנצחת

ד"ר אבנר בן שושן
לחצו לפרטים
ד"ר שלום שאלתיאל מסביר על השתלת שיער
לחצו לפרטים

דוקו על השתלת שיער בישראל (כאן 11)

דוקו השתלת שיער ד"ר שלום שאלתיאל
לחצו לפרטים